Menu Zamknij

Czy kuchenka może być energooszczędna?

Kuchenka to urządzenie, bez którego ciężko jest nazwać jakąkolwiek kuchnię kompletną. Bez niej, niemożliwe będzie przygotowanie pysznych posiłków dla naszej rodziny, zaś korzystanie z samej mikrofalówki znacząco ograniczy dostępne nam opcje. Urządzenie to pozwala również na stawianie naszych pierwszych kulinarnych kroków w różnych dziedzinach gastronomicznych, umożliwiając tym samym wielogodzinne, satysfakcjonujące eksperymenty. Wiele osób zastanawia się jednak, czy istnieje coś takiego, jak energooszczędne kuchenki elektryczne. Ceny prądu rosną, zaś wybór między możliwością gotowania a drogimi rachunkami z pewnością nie wchodzi w grę dla wielu z nas. W niniejszym artykule przybliżymy Wam ten interesujący temat.

Przystępność kuchenek ceramicznych

Nowoczesne kuchenki z płytą ceramiczną niosą ze sobą szereg korzyści, wpływających na komfort gotowania. Po pierwsze, są one niezwykle proste w czyszczeniu. Dzięki temu, przywrócenie kuchni schludnego wyglądu przed przybyciem gości nie stanowi tu żadnego problemu. Modele ceramiczne zaliczamy również do energooszczędnych kuchenek elektrycznych. Wykorzystany w nich mechanizm pozwala bowiem na użycie ciepła resztkowego, co znacząco ogranicza zużycie prądu. Jednocześnie, ma to niezwykle pozytywny wpływ na ekologię urządzenia. Niewątpliwym atutem kuchenki ceramicznej jest tu też jej kompatybilność z różnymi typami garnków. Nie musimy więc skazywać się na dodatkowe wydatki, związane z zakupem nowych naczyń.

Nowoczesne kuchenki indukcyjne

Energooszczędne kuchenki elektryczne znajdziemy też pośród modeli z płytą indukcyjną. Inteligentne technologie rozpoznają bowiem wykorzystany przez nas typ garnka, dostosowując do nich typ pracy płyty. Dzięki temu, nie pracuje ona z pełną intensywnością, co przekłada się na mniejsze zużycie energii elektrycznej. Specjalistyczne sklepy internetowe, jak chociażby polski Luke, oferują nam kuchenki, wyposażone również w zaawansowane programy. Funkcja automatycznego gotowania przyspiesza znacząco cały proces, a co za tym idzie – również redukuje zużycie energii.